آموزش کارافرینیآموزش های رایگاندسته‌بندی نشدهمقالات

استراتژی رفتار در زمان بحران

رفتار مناسب

سلام دوستان وقت شما بخیر
امروز در این مقاله میخواهم با شما درمورد رفتار مناسب در زمان بحران اقتصادی صحبت کنم.

قبل از هر چیز این موضوع را اعلام کنم که بحران اقتصادی هر بدی که داشته باشد.این خوبی را دارد که باعث می شود شما بتوانید آدم های با انصاف را از آدم های بی انصاف شناسائی کنید.و در ادامه فقط با آدم های با انصاف به مراودات اقتصادی بپردازید.

فروشنده موفق

 

 

 

 

 

 

 

با فروشنده ها چطور برخورد کنیم؟
در ابتدا ببینید که ان فروشنده در زمان بحران چکار می کند. ایا به بهانه ی گران شدن بعضی اجناس،همه اجناس را بی قائده گران می کند.اگر فروشنده بی قائده اجناس را بالا می برد،با او معامله نکنید و سراغ یک فروشنده ی دیگر بروید‌.در دنیای امروز برای هیچ کالائی قعطی به وجود نخواهد آمد.
این فروشنده نشد سراغ یک فروشنده ی دیگر بروید. و زمانی که یک فروشنده ی با انصاف پیدا کردید.همیشه با او معامله کنید. کسی که در زمان بحران انصاف را رعایت می کند،شایسته است که در زمان عادی بیشتر با او مراوده داشته باشید.

با خریداران چطور برخورد کنیم؟
همان طور که می‌دانید دنیای امروز دنیای رقابت است.و هر کس بتواند بیشتر بفروشد،موفق تر خواهد بود.
آیا این اصل در ایران هم وجود دارد که دنیا دنیای رقابت است؟
بله این اصل در ایران وجود دارد. فقط به وجود آمدن بحران باعث می شود در این اصل وقفه‌ای کوتاه ایجاد شود‌. وگرنه دنیا دنیای رقابت است حتی در ایران.
بنابراین شما در زمان بحران با انصاف رفتار کنید تا بتوانید مشتری های بیشتری را جذب کنید. به مشتری هایتان گران نفروشید.منظور من این نیست که خودتان ضرر کنید.نه منظورم این است که کالا را بیش از میزان تورم و عرف قیمتی بالا نبرید.
سوال:چرا قیمت را بالا نبرم؟ مردم که هرقیمتی اعلام کنم،محصول را خریداری می کنند.
بله می توانید هر قیمتی که خواستید می توانید بفروشید.ولی در زمانی که اوضاع عادی شد. دیگر نمی توانید به خریدار بگویید بیا از من بخر.من در زمان بحران هوای شما را داشتم.الان برایم جبران کن.

رفتار مناسب در زمان بحران

 

 

 

 

 

 

صداقت داشته باشید
بسیاری از فروشندگان در زمانی که اوضاع بحرانی می شود.هرکاری که دلشان بخواهد انجام می دهند. حتی دروغ می گوید.مثلا می گویند این کالا دیگر تمام شده است. دیگر این کالا تولید نمی شود.
مشتری های امروز باهوش هستند. حرف های شما را فراموش نمی کنند.حرف های شما را به خاطر دارند. اگر به آنها دروغ بگوئید،در ذهن‌شان باقی می ماند. شما را عنوان یک آدم دروغگو می شناسند. اعتبار شما از بین می رود‌.
بهترین سیاست صداقت است‌.واقعیت را به مشتریان بگوید.انها به شما اعتماد می کنند و فرایند فروش برای شما خیلی راحت می شود.

اولویت بندی

 

 

 

 

اصل ۲۰ /۸۰ را بکار بگیرید
طبق اصل ۲۰ /۸۰ ، ۸۰٪ درصد نتایج از ۲۰٪ کارها حاصل می شود.طبق تحقیقاتی که انجام شده ۸۰٪ درآمد شرکت ها از ۲۰٪ مشتری هایشان بدست می اید.
شما در زمان بحران به سراغ ۲۰٪ مشتریان برتر رقبا بروید. به آنها پیشنهادهای رد نشدی ارائه کنید. مشتری های برتر رقیبان را جذب کنید تا بتوانید درآمد های نجومی داشته باشد.
دوست عزیز ممنون که وقت صرف کردی و این مقاله را مطالعه کردی. امیدوارم که انقدر قدرتمند و توانمند شوی که بتوانی در هر شرایطی بهترین نتایج را کسب کنی.

نویسنده:حمیدرضا جوادی,مدرس مهارت های کارافر ینی

حمیدرضا جوادی

دیدگاهتان را بنویسید