آموزش کارافرینیآموزش های رایگانمقالات

🔥🔥آینده کسب و کار در ایران

با سلام و سپاس از همراهی شما عزیزان در این یادداشت می خواهیم در مورد آینده کسب وکار در ایران صحبت کنیم.
البته ما قصد پیشگوئی نداریم. پیشگوئی کار رمال ها و جادوگران می باشد.
در این یادداشت قصد ما بر این شده تا با توجه به تغییراتی که در دنیا درحال رخ دادن است،با شما درمورد آینده  کسب وکار ها صحبت کنیم.

استفاده از فرصت ها

 

 

 

 

 

⚔️یا مرگ یا تغییر؟
قبل از هرچیز اجازه دهید این موضوع را به شما بگویم که مطمئنا آن دسته از کسب وکارهائی که تغییر نکنند، محکوم به نابودی خواهند بود. در نتیجه کسب و کار شما هم از این قانون مستثنی نخواهد بود. به دنبال نوآوری و خلاقیت باشد. در کسب وکارتان همواره به دنبال جدیدترین ها باشید.
ما در وب سایت modiretejarat.com در مورد خلاقیت و نوآوری بسیار نکته سنج هستیم و تمام تلاشمان را می کنیم تا کنارهم متفاوت فکر کنیم و کارهای متفاوت انجام دهیم.

ثروت افرینی

 

 

 

 

 

بلاکچین و انقلاب مالی
بلاک چین یک فناوری در حوزه فعالیت های مالی است.کارشناسان بر این باور هستند که بلاک چین همان کار را با بانک ها می کند که اینترنت با صنعت چاپ کرد. همان طور که می دانید با آمدن اینترنت و دنیای دیجیتال صعنت چاپ فیزیکی روز به روز ضعیت تر شد و الان نیز تقریبا در حال از بین رفتن است.
البته اینترنت برای صعنت چاپ بد بود، ولی برای دنیا خیلی خوب و فواید بسیار زیادی داشت. به عنوان مثال ما می توانیم در سریع ترین زمان ممکن به با کیفیت ترین اطلاعات متنی، صوتی و تصویری دسترسی داشته باشیم.
بلاکچین هم فرصت های جدید خلق می کند. برای مثال،به خیلی از کسب وکارها این امکان را می دهد تا به راحتی تامین مالی کنند و پرداخت ها خیلی راحت تر،سریع تر و ایمن تر انجام خواهند شد.

اینترنت اشیا
تا امروز ما از اینترنت برای رد و بدل کردن اطلاعات استفاده می کردیم. ولی در آینده نزدیک بسیاری از لوازم ما به اینترنت متصل خواهند بود‌. یخچال،گاز،کابینت و …. شما نیز با اینترنت می توانید از این وسایل استفاده کنید و عملکرد آنها را در هر لحظه و هر مکانی تحت کنترل خود داشته باشید.

هوش مصنوعی
ماشین ها به جای ما فکر می کنند. به جای ما تحلیل می کنند و حتی بهترین پیشنهاد ها را به ما ارائه می کنند. این امکان هم وجود دارد که این ماشین ها بتوانند بهتر از ما فکر کنند‌.ما می توانیم از این ماشین ها در کسب کارمان استفاده کنیم تا نتایج شگفت انگیزی بدست اوریم.

ربات ها
ما انسان ها نهایتا می توانیم ۲۰ ساعت در شبانه روز کار کنیم. البته برای مدت محدودی این قابلیت را داریم. اگر این روند را زیاد ادامه دهیم به میزان زیادی فرسوده می شویم.
اما ربات ها اینگونه نیستند‌. ربات ها می توانند ۲۴ ساعت و ۷ روز هفته را بدون توقف کار کنند. بدون خستگی، بدون معطلی . ربات ها می توانند جایگزین خوبی برای افرادی باشند که کارهای تکراری انجام می دهند. مثل کارگران ساختمانی

مهم تر از همه  اینها چیست؟
مهم تر از همه  این تغییرات،انسان ها هستند. همه این فناورها خوبی ها و بدی هائی دارند. این دیگر به ما بستگی دارد که از این ها چگونه استفاده کنیم.
ضمنا با وجود این همه تکنولوژی ما انسان ها بازهم باید با یکدیگر در ارتباط باشیم.بنابراین بهتر است که مهارت های ارتباطی خودمان را ارتقا دهیم تا بتوانیم ارتباط موثر برقرار کنیم. این ارتباط موثر به ما کمک می کند تا راحتر مسیر موفقیت را بپیماییم.

اینده ی کسب وکارهای ایرانی
من دوست ندارم که انسان بدبین و منفی نگر باشم. اما اوضاع ایران با توجه به این فناوری ها خوب نیست. اگر این فناوری ها وارد ایران شوند که مطمئنا می شوند،بسیاری از کسب وکار ها نابود خواهند شد.

 

 

 

 


خوب خوش
علارغم اینکه در آینده نزدیک بسیاری از کسب وکار ها، چه در ایران چه در سایر کشورهاکاملا نابود خواهند شد‌، اما فرصت های جدیدی به وجود خواهد آمد که شما می توانید از این فرصت ها استفاده کنید.

با فراگیر شدن اینترنت چقدر فرصت های جدید برای راه اندازی کسب وکار به وجود آمد؟
یقین بدانید باز هم فرصت های جدیدی به وجود خواهد آمد‌.
آیا آماده ی استفاده کردن از این فرصت ها هستید؟

 

حمیدرضا جوادی

دیدگاهتان را بنویسید