آموزش کارافرینیآموزش های رایگانمقالات

📃مهم تر از پول

اهمیت پول

 

به نام خدا
سلام دوستان
در مسیر کارافرینی ما به ابزار هایی نیاز داریم که به کمک انها می توانیم سریع تر و راحت تر به هدف‌مان برسیم.یکی از مهم ترین ابزار ها پول است.
پول باعث می شود که ما بتوانید سریع تر در مسیر کارافرینی حرکت کنیم.از کاربردهای دیگر پول می توان به این اشاره کرد که باعث می شود ما برنامه هایمان را راحت تر اجرائی کنیم.
مثلا اگر ما می خواهیم تعداد بیشتری محصول بفروشیم.اگر بودجه ی زیادی داشته باشیم،تبلیغات گسترده ای انجام می دهیم.و اگر این تبلیغات بصورت موثر انجام شده باشند،مطمئنا تاثیر بسیار زیادی در افزایش فروش خواهند داشت.
بنابراین پول تاثیر زیادی در موفقیت یک کارافرین دارد.البته پول همه چیز نیست. بلکه پول فقط می تواند به عنوان یک شتاب‌دهنده عمل کند.
از طرف دیگر مواردی وجود دارند که به اندازه ی پول اهمیت دارند.این موارد هم باعث می شود که شما در اجرائی کردن ایده هایتان بهتر عمل کنید،از جمله:

تجربه
روابط
اراده
دانش

تجربه به اندازی پول اهمیت دارد

تجربه
تجربه بزرگ ترین استاد است. انتونی رابینز میگه:”موفقت به واسطه ی انتخاب های درست بدست میاد.انتخاب های درست از تجربه حاصل می شود.و تجربه نیز با از طریق انتخاب های غلط کسب می شود”
زمانی که شما تجربه یک کار را داشته باشید.با اعتماد به نفس بیشتر ان کار را انجام می دهید.تجربه به شما کمک می کند در کارهایتان نتایج بهتری بدست اورید. به همین دلیل من در دوره فتح قله های کارافرینی گفتم که یکی از بهترین روش ها برای شروع یک کسب وکار این است که شما بصورت کارمند در ان کار وارد شوید تا با چالش ها و فرصت هاش از نزدیک اشنا شوید.

نکته ی کلیدی تجربه
البته اجباری وجود ندارد که حتما خود شما همه ی کارها را تجربه کنید.در اینجا شما می توانید هوشمندانه عمل کنید و از تجربیات دیگران استفاده کنید تا سریع تر به خواسته های خودتان دست پیدا کنید.

روابط
به نظر من روابط مهم ترین عامل در موفقیت یک کسب وکار است.رابطه هایی که شما شکل می دهید مثل سوخت یک جت برای کسب وکارتان عمل می کند.شما از رابطه های که دارید برای رشد کسب وکارتان استفاده کنید.مخصوصا برای فروش محصولات حتما واسطه سازی کنید. چون بهترین روش برای جلب اعتماد مشتری ها اعتماد سازی است.

نکته ی کلیدی تجربه
در کشور ما روابط را با رانت برابر می دانند و این درست نیست. رانت با رابطه ی سالم تفاوت دارد.
در رانت شما از رابطه تان سواستفاده می کنید و این کار اشتباهی است.اما در روابط تجاری سالم شما اول به طرف مقابل کمک می کنید،بعد ازش درخواست کمک می کنید.
با این روش طرف مقابل متوجه می شود که هدف شما کمک کردن و کمک گرفتن ۲طرفه است.

به راهت تا رسیدن به موفقیت ادامه بده

اراده
شما در چه شرایط اقتصادی به موفقیت دست پیدا می کنید؟
ایا فقط زمانیکه شرایط اقتصادی خوب باشه،شما توانایی موفق شدن را دارید؟

اراده داشتن به شما کمک می کند تا در هر شرایط اقتصادی موفق شوید.اگر شما اراده ی قوی داشته باشید،این اراده ی شماست که موفقیت یا شکست را مشخص میکند.حالا اوضاع اقتصادی هرچقدر که بد باشد فرق نمی کند.
شما به عنوان یه کارافرین به خودتان این جمله را بگویید که “من این کار را رها میکنم ،اما فقط بعد از موفق شدن”
البته برای موفق شدن خودتان را مجبور به ادامه دادن نکنید.بلکه فقط تمام تلاش خودتان را انجام دهید.در ادامه کارها را به خدا واگذار کنید.

دانش
اخرین اصل مهم در یک کسب وکار علم و دانش است.
متاسفانه در کشور ما بسیاری از صاحبان کسب وکار ها دانش کارافرینی ندارند و به دنبال کسب این دانش هم نمی روند.این موضوع باعث می شود نتوانند یک کسب وکار اصولی راه اندازی کنند و درنهایت کسب وکارشان شکست خواهد خورد.
دانش می تواند یک اهرم قدرتمند در کسب وکار شما باشد.از این اهرم بیشترین استفاده را ببرید.هرچقدر از این اهرم بیشتر استفاده کنید،در کسب وکارتان راحت تر موفق خواهید شد.
نکته ی کلیدی تجربه
دانش خودتان را به کار ببرید.دانستن برای شما هیچ فایده ای ندارد. شما فقط زمانی می توانید از دانش‌تان استفاده کنید که این دانش را بکار ببرید.

خوب دوستان این ها مواردی بودند که به اندازه ی پول در موفقیت یک کسب وکار مهم هستند. شما از این به بعد درکنار پول از این ابزارها هم استفاده کنید. تا در کسب وکارتان قدرتمندانه پیشرفت کنید.

نویسنده:حمیدرضا جوادی, مدرس مهارت های کارافر ینی

حمیدرضا جوادی

دیدگاهتان را بنویسید